RECULL 3

RECULL 3pet.jpg


12a. convocatòria. Curs 1995-96 (RECULL 3)

Premi Infantil Categoria A

  • Primer premi: ABC de les eines del camp, d’Albert Guim, Anna Tolosa, Arnau Martí, Elisenda Armengol, Francesc Escudé, Joel Ribalta, Noemí Farràs, Raquel Cabezón, Rita Sala i Sandra Oriola, del col·legi “Mare de Déu del Carme”, de Bellpuig.
  • Accèssit: La festa del Roser a Bellpuig, de Mercè Torres i Baldrich, del col·legi “Mare de Déu del Carme”, de Bellpuig.

 

Premi Infantil Categoria B

  • Primer premi: Existeixen les bruixes?, d’Anna Vives i Núria Serra, de l’I.E.S. “Lo Pla d’Urgell”, de Bellpuig.
  • accèssit: Les teules, els barrets de les nostres cases, de Vanessa Gutiérrez i Mariona Vidal, del C.P. “Valeri Serra” de Bellpuig.
  • accèssit: Breus records de Setmana Santa, de Marta Garriga, Marta Querol, Marta Segarra i Laia Roset, del col·legi “Mare de Déu del Carme”, de Bellpuig.
  • accèssit: Sant Antoni del Panet, del C.P. “Marinada”, de Vilanova de Bellpuig.

 

Premi Juvenil

  • Primer premi: Les puntes a Arenys, de Carme Majó i Plana, de l’I.B. “Tres Turons”, d’Arenys de Mar.
  • accèssit: Peix de riu, cuina de pobre: pesca i gastronomia en terres de secà, de Guillem Miró i Closa, de l’I.E.S. “Lo Pla d’Urgell”, de Bellpuig.
  • accèssit: Les bicicletes, d’Anna Vergés i Rosa M. Clarisó, de l’I.E.S. “Lo Pla d’Urgell”, de Bellpuig.
  • accèssit: 24 jocs d’Ascó d’abans, del C.E.I.P. “Sant Miquel”, d’Ascó.

 

 

13a. convocatòria. Curs 1996-97 (RECULL 3)

Premi Infantil Categoria A

  • Primer premi: Els renoms a Bellpuig, d’Anna Alsina, Annable Bellet, Jordi Carnicé, Mireia Costa, Sílvia Culleré, Tatiana Farran, Neus Folguera, Marta Lordà, Òscar Navàs, M.Rosa Niubó, Pau Ocasar, Oriol Petit, Neus Sangrà, Aida Serra, J.Marc Sió, Albert Targa, Gilbert Valls i Noemí Vidal, del col·legi “Mare de Déu del Carme”, de Bellpuig.

 

Premi Infantil Categoria B

  • Primer premi: La terrissa popular d’Ascó, de Carolina Baiges, Núria Franquet, Jordi Jornet, Candela Mazón, Jordina Navarro, Núria Serra, M. Dolors Ortega, Miquel Àngel Ribes i Meritxell Viscarro, del C.P. “Sant Miquel”, d’Ascó.
  • accèssit: A l’home, metge li cal, de Xavier Marco i Joel Ribalta, de l’I.E.S. “Lo Pla d’Urgell”, de Bellpuig.
  • accèssit: L’hort, el rebost de casa, d’Ignasi Calaf i Neus Granollers, del col·legi “Mare de Déu del Carme”, de Bellpuig.
  • accèssit: A toc de campana, a Os de Balaguer, d’Anna Targa i Anna López, del C.P. “Valeri Serra”, de Bellpuig.

 

Premi Juvenil Categoria A

  • Accèssit: La comunitat de pescadors del Palmar, d’Analia Marco, M. Vicenta Marco i Alícia Romero, de l’I.B. “Font de Sant Lluís”, de València.

 

Premi Juvenil Categoria B

  • Primer premi: Al petit carretell hi ha el bon moscatell, de Ramon Jounou i Baldrich, de l’I.E.S. “Lo Pla d’Urgell”, de Bellpuig.

 

 

14a. convocatòria. Curs 1997-98 (RECULL 3)

Premi Juvenil Categoria A

  • Primer premi: Portes i portalades d’Ascó, de Carolina Baiges, Dúnia Biarnés, Jordi Jornet, Jordina Navarro, Dolors Ortega, Miquel Àngel Ribes, Clàudia Serrano i Gabriel Villamana, de l’I.E.S. “Flix”, d’Ascó.
  • Accèssit: Cançons del meu avi, de Meritxell Viscarro i Estellé i Frederic Viscarro i Estellé, de l’I.E.S. “Flix”, d’Ascó.

 

Premi Juvenil Categoria B

  • Accèssit: El formatge dels santets, de Rubén Garrigós i Domínguez, de l’I.E.S. “Cotes Baixes”, d’Alcoi.

 

Premi Infantil

  • Primer premi: El camí de plata, de Blanca Canonge i Carrión, de l’Escola Pia de Balaguer.
  • accèssit: Amics i jocs antics, d’Anna Pagès i Cònsul, Anna Guim i Campanera i M. Rosa Niubó i Sala, de l’I.E.S. “Lo Pla d’Urgell”, de Bellpuig.
  • accèssit: El crist de Bormio, abans i ara, de Xavier Marco i Castellà i Joel Ribalta i Sala, de l’I.E.S. “Lo Pla d’Urgell”, de Bellpuig.
  • accèssit: Aplec de tradicions i festes capelladines, de Pau Romeu i Torres, del col·legi “Mare del Diví Pastor”, de Capellades.

 

Document Actions