2a prova del Campionat de Catalunya de Motocròs a Bellpuig

Avui diumenge 31 de març al matí a Bellpuig, al Circuit de Motocròs de Catalunya de Montperler, es disputava la 2a prova del "Campionat de Catalunya de Motocròs", amb la participació de més de 120 pilots de les categories MX 1, MX 125 2T, MX 2, MX 3, MX 4, MX 5, MX Elit, MX Sots 18 4T i MX Femení que debutava en el campionat de grans.

DIUMENGE 31 MARÇ 2019

Els entrenaments previs a les curses, començaven a les 9 del matí.

 

A les 10.35 hores, començaven les mànegues de la primera cursa i a les 12.35 hores les de la segona.

 

A les 3 del migdia s’ha fet el lliurament de trofeus als guanyadors de les diferents categories amb la presència del representant territorial de l’esport a Lleida, Sr. Joan Segura; de l'alcalde de Bellpuig, Sr. Salvador Bonjoch; del delegat de la Federació Catalana de motociclisme, Sr. Sergi Berdaguer; i del president del Moto Club Segre, Sr. Lluís Capdevila, entre altres persones.

 

Coincidint amb els aniversaris del Moto Club Segre (50 anys) i del traçat de Bellpuig (30 anys), el Circuit de Motocròs de Catalunya de Montperler, s’ha remodelat amb uns 150 metres extres de recorregut on hi destaquen un parell de corbes molt tancades i dos salts, un de pujada i un altre de baixada.

 

La propera prova que es disputarà al Circuit de Motocròs de Catalunya de Montperler, serà del Campionat d'Espanya de Motocròs, el cap de setmana dels dies 13 i 14 d’abril.

 

La segona prova del "Campionat de Catalunya de Motocròs", estava organitzada pel Moto Club Segre i comptava amb el suport de l’Ajuntament de Bellpuig.

 

Més informació: Moto Club Segre www.mcsegre.org

 

Resultats de la 2a prova del "Campionat de Catalunya de Motocròs", celebrada a Bellpuig.

MX Elit:

Primer classificat: Nil Arcarons Gali

Segon classificat: Sergio Castro Ortega

Tercer classificat: Nil Bussot Ferrer

MX 1:

Primer classificat: Carlos Dalmau Nieto

Segon classificat: Miquel Alcover Mas

Tercer classificat: Joan Altés Ballesteros

 

MX 2:

Primer classificat: Simeó Ubach Sala

Segon classificat: José Antonio Aparicio Sánchez

Tercer classificat: Alex Gamboa Montero

 

MX 125 2T:

Primer classificat: Gerard Congost Aguilera

Segon classificat: Raul Sánchez Garcia

Tercer classificat: Arnau Lledo Pares

 

MX Sots 18 4T:

Primer classificat: Salvador Ubach Sala

Segon classificat: Gervacio Cañas Aparicio

Tercer classificat: Roberto Otero Sáez

 

MX 3:

Primer classificat: Ramon Brucart Sánchez

Segon classificat: Joel Lozano Solà

Tercer classificat: Christian Ardèvol Cabrera

 

MX Femení

Primer classificat: Jana Sánchez Nequi

Segon classificat: Carla Magallon Gubau

Tercer classificat: Laia Mante Sola

 

MX 4:

Primer classificat: Jordi Pedro Subirats

Segon classificat: Antonio Sacares Gelabert

Tercer classificat: Jordi Álvarez Picas

 

MX 5:

Primer classificat: Pedro Tragter

Segon classificat: Sergi Lasala Segura

Tercer classificat: Baltasar Planasdemunt Regàs

Document Actions