“Trofeu Moto Club Segre” i “Campionat provincial Ara Lleida” al “Circuit de Motocròs de Catalunya” a Bellpuig

DILLUNS 14 OCTUBRE 2019

El diumenge 13 d’octubre durant el matí, al Circuit de Motocròs de Catalunya de Montperler a Bellpuig, es disputava la primera prova del Campionat Provincial “Ara Lleida” de Motocròs i la primera carrera del “Trofeu Moto Club Segre 2019”, amb la participació de més d’un centenar de pilots de les categories MX1, MX2, MX3, Aficionats, MX85, MX65 i MX50.

Els entrenaments previs a les curses, començaven a les 9 del matí.

A les 10.50 hores, començaven les mànegues de la primera cursa i a les 12.50 hores les de la segona.

L’entrega de premis que es va realitzar en finalitzar totes les proves, va comptar amb l'assistència del president de la territorial de Lleida de la Federació Catalana de Motociclisme, Sr. Manel Sirera; de la diputada provincial, Sra. Rosa Maria Perelló; de la tinent d’alcalde de l’ajuntament de Bellpuig, Sra. Inés Granollers; i de regidors de l'ajuntament.

El Trofeu Moto Club Segre consta de tres proves, les quals la segona i tercera es disputaran a Pons i a Lleida respectivament el pròxim mes de desembre.

En les dues competicions celebrades a Bellpuig, hi van participar corredors destacats com Jorge Zaragoza, Nil Arcarons i Sergio Castro.

La primera prova del Campionat Provincial “Ara Lleida” de Motocròs i la primera carrera del “Trofeu Moto Club Segre 2019” celebrades a Bellpuig, estaven organitzades pel Moto Club Segre i comptaven amb el suport de l’Ajuntament de Bellpuig.

Més informació: Moto Club Segre www.mcsegre.org

Resultats de la primera prova del Campionat Provincial “Ara Lleida” de Motocròs i la primera carrera del Trofeu Moto Club Segre 2019 disputades a Bellpuig.

MX1:

Primer classificat: Jorge Zaragoza

Segon classificat: Nil Arcarons

Tercer classificat: Sergio Castro

MX2:

Primer classificat: Guillem Farrés

Segon classificat: Angel Perales

Tercer classificat: Nil Pons

MX3:

Primer classificat: Raül Castells

Segon classificat: Albert Armengol

Tercer classificat: Josep Pedró

Aficionats:

Primer classificat: Urtzi Markiegi

Segon classificat: Àngel Petit

Tercer classificat: Lluís Capdevila

Mx85:

Primer classificat: Carlos Prat

Segon classificat: Xavier Camps

Tercer classificat: Joel Cañadas

Mx65:

Primer classificat: Didac Arfelis

Segon classificat: Alejandro Liñan

Tercer classificat: Iker Diez

Mx50:

Primer classificat: Dídac Soler

Segon classificat: Eric Rubio

Tercer classificat: Jordi Alba

Galeria d'imatges

Document Actions